Prije dvadeset godina par muzičkih entuzijasta iz Francuske je došlo do muzičke škole u Tuzli i od tada korak po korak saradnja nastavnika gitare je dovela do obostranog rada na razmjeni mladih ljudi, iz početka Francuske i Bosne, da bi ta saradnja malo po malo uključila stotine mladih sa Balkana a kasnije i Evrope koji su učestvovali u muzičkom receptu BalsiKa, balkansko-elzaškom orkestru, koji je prerastao u međunarodni orkestar mladih koji pored što dijele muzička iskustva razbijaju administrativne granice i postaju članovi globalne porodice. Orkestar BalsiKa!
